الرئيسية / اخبار رئیس جریان حکمت ملی / حکیم در مراسم تحلیف نیچروان بارزانی: تبعات بحران‌های منطقه دامن‌گیر همه خواهد شد/ تاکید بر حل اختلافات بغداد و اربیل

حکیم در مراسم تحلیف نیچروان بارزانی: تبعات بحران‌های منطقه دامن‌گیر همه خواهد شد/ تاکید بر حل اختلافات بغداد و اربیل

«سید عمار حکیم»، رهبر جریان حکمت ملی عراق که برای شرکت در مراسم تحلیف «نیچروان بارزانی»، به عنوان رئیس اقلیم کردستان به اربیل سفر کرده است، در سخنانی خواهان حل اختلافات موجود میان اربیل و بغداد شد و تصریح کرد: در مرحله حساسی قرار داریم و منطقه با وضعیت بسیار دشواری دست به گریبان است و کسی که گمان می‌کند از تبعات و پیامدهای بحران‌ها می‌تواند در امان بماند، در اشتباه است.

حکیم افزود: نباید اجازه دهیم دیگران در امور داخلی ما مداخله کنند و بر اساس منافع خاص خود و در راستای سوء استفاده از شکاف‌های موجود، دست طمع به سوی عراق دراز کنند.

وی ضمن دعوت به اتخاذ موضعی یکپارچه در قالب دولت عراق، عنوان کرد: عراق به دلیل موقعیت ژئواستراتژیکی که از آن برخوردار است، همچنین به علت قرارگیری در نقطه تلاقی چهار ملت عرب، تُرک، فارس و کُرد باید موضعی واحد و روشنی در قبال بحران موجود در منطقه اتخاذ کند.

در همین رابطه، رهبر جریان حکمت ملی تصریح کرد: باید با مشارکت پویا و مثبت در روند تصمیم‌گیری و اتخاذ موضع ملی روشن و مسئولانه از تصمیم دولت عراق حمایت کنیم و از تلاش‌ها برای مقدم شمردن منطق گفتمان سازنده و دوری از مداخله در امور داخلی کشورها پشتیبانی کرده و از بکارگیری منطق تحریم‌های اقتصادی که رهاوردی جز درد و رنج برای ملت‌های منطقه ندارد، اجتناب کنیم.

 

حکیم: منطقه با وضعیت بسیار دشواری دست به گریبان است و کسی که گمان می‌کند از تبعات و پیامدهای بحران‌ها می‌تواند در امان بماند، در اشتباه است/عراق باید موضعی واحد و روشن در قبال بحران موجود در منطقه اتخاذ کند.

شاهد أيضاً

حکیم در خطبه‌های نماز عید قربان_۱ : برخی می‌خواهند عراق ضعیف، تابع، غرق در آشوب و فساد و سهمیه‌بندی بماند/اهل باج‌خواهی نیستیم

حجت الاسلام والمسلمین سید عمار حکیم، رهبر جریان حکمت ملی عراق در خطبه‌های نماز عید …

اترك تعليقاً

لن يتم نشر عنوان بريدك الإلكتروني. الحقول الإلزامية مشار إليها بـ *