الرئيسية / اخبار رئیس جریان حکمت ملی / پیام سید عمار حکیم به مناسبت دومین سالگرد تاسیس جریان حکمت ملی عراق:

پیام سید عمار حکیم به مناسبت دومین سالگرد تاسیس جریان حکمت ملی عراق:

فعالیت ما در مقام اپوزیسیون صدای بلند مظلومان و محرومان برای مبارزه با فساد است

سید عمار حکیم، رهبر جریان حکمت ملی عراق در پیامی به مناسبت دومین سالگرد تشکیل این جریان آورده است: در دومین سالروز شکل‌گیری جریان حکمت ملی آن لحظه سرنوشت‌ساز را یادآور می‌شویم که واقعیتی جدید را در روند سیاسی عراق پدید آورد که همگام با تحولات صحنه سیاسی و الزامات روز بود.

جریان حکمت ملی در شعارهایی که از لحظه شکل‌گیری سرداد صادق بود و صادق خواهند ماند. این جریان به جوانان و زنان مجال داد و در همه جای عراق عزیز گسترش یافت و با صداقت آغوش خود را به روی همگان گشود و همه مردم عراق را با هر دین و مذهب و قومیتی که بودند پذیرفت. این جریان نقشی مهم در پایان دادن به جبهه‌بندی‌های مذهبی داشت و ائتلاف‌هایی ملی ساخت که فراتر از وابستگی‌های اینچنینی بود. در عین حال در هیچ یک از اقداماتش از رسالت شهید محراب و عزیز عراق (رضوان الله علیهم) فاصله نگرفت.

جریان حکمت ملی امروز بیانگر واقعی دغدغه‌ها و رنج‌های شهروندان و یاریگر آنها در کاهش رنج‌هایشان است. ما «شوراهای خدمت‌رسانی» را در همه استان‌های عراق تشکیل دادیم تا به نیازهای مردم رسیدگی و به آنان خدمت و برایشان تسهیلات لازم را در چارچوب قانونی تأمین کنیم. به صراحت اعلام کرده‌ایم که هر مقامی از جریان حکمت که با این شوراها همکاری نکند هیچ جایی در میان ما نخواهد داشت.

بار دیگر تأکید می‌کنیم که به مسیر خود در پروژه اپوزیسیون سیاسی ملی سازنده ادامه خواهیم داد تا از روند دموکراتیک میهن‌مان دفاع و عرصه‌ها را به دقت مشخص کنیم تا ملت به روشنی دریابند که مسئولیت بر عهده چه کسی است و حالت انداختن توپ به زمین دیگری پایان یابد. با ملت خود عهد می‌بندیم که فعالیت ما در مقام اپوزیسیون صدای بلند مظلومان و محرومان برای مبارزه با فساد و ناکامی و پس گرفتن حقوق ازدست رفته جوانان و پایان رنج‌های آنان باشد.

به جوانان حکمت سالروز تأسیس تشکلشان را تبریک می‌گوییم و امیدواریم که با عزم و همت این مسیر را ادامه دهند تا آمال و خواسته‌های ملت عزیز عراق عملی شود.

شاهد أيضاً

حکیم در خطبه‌های نماز عید قربان_۱ : برخی می‌خواهند عراق ضعیف، تابع، غرق در آشوب و فساد و سهمیه‌بندی بماند/اهل باج‌خواهی نیستیم

حجت الاسلام والمسلمین سید عمار حکیم، رهبر جریان حکمت ملی عراق در خطبه‌های نماز عید …

اترك تعليقاً

لن يتم نشر عنوان بريدك الإلكتروني. الحقول الإلزامية مشار إليها بـ *